ENG / PL
Alan Kępski twórca ponad pięćdziesięciu teledysków, autor filmów dokumentalnych (m.in. o japońskich rysownikach komiksów „Mangaka - a sketch of life in Tokyo”). Podróżnik, przewodnik po Japonii i promotor jej kultury, a także organizator warsztatów. Autor książki „Japonia. Przewodnik osobisty”.
Pierwsze kroki w świecie filmu stawiał w Przedszkolu Filmowym Andrzeja Wajdy. Dziś jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Po kilkumiesięcznym stażu w telewizji zdecydował się na własną działalność, aby tworzyć autorskie projekty. Jego debiutancki krótki metraż „Telogen”, oraz późniejszy dokumentalny „Epilog” zdobyły uznanie na festiwalach filmowych (m.in. Short Waves, Solanin Film Festiwal, Lato Filmów).
Swój warsztat wypracował produkując teledyski dla czołowych gwiazd polskiej sceny i niszowych projektów muzycznych z całego świata, przez co jego prace posiadają zróżnicowaną stylistykę. Podczas pracy ceni spokój, szacunek i profesjonalizm. Do tej pory sprostał oczekiwaniom takich artystów jak Justyna Steczkowska, Ewelina Lisowska, Dawid Kwiatkowski, Sarsa, Ewa Farna, Mateusz Ziółko, Mery Spolsky, Momo, Sorry Boys i wielu innych.
www.vimeo.com/alankepski/
www.facebook.com/alankepski/